Intellmaps jako absolutní vítěz soutěže 5Gthon: 5G pro 5 měst

07. 03. 2022


V únoru letošního roku jsme se zúčastnili 5Gthonu, který uspořádala Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu s celou řadou partnerů, mezi něž patřil např. CzechInvest, Ministerstvo dopravy, O2, Ministerstvo vnitra, TAČR, Deloitte a mnoho dalších. Zadáním hackatonu pro týmy z různých oblastí bylo najít řešení a ukázat příklady dobré praxe implementace principů Smart Cities s pomocí 5G technologií na území ČR.

Naše společnost představila řešení Intellmaps Digital Twin, tedy digitální dvojče pro potřeby místní samosprávy, zejména měst a obcí, kde se připravují, či aktuálně probíhají projekty zaměřené na chytrá města.

Digitální dvojčata Intellmaps přinášejí zásadní průlom v digitalizaci objektů spravovaných městy a obcemi díky unikátní technologii speciálního laserskeneru a vlastní vyvinuté aplikace na cloudu, která slouží ke zobrazování a správě digitálních dvojčat budov a další infrastruktury online. Díky platformě 5G pak můžeme přinášet další funkce a rozšíření, aby bylo možné zobrazovat informace v cloudové aplikaci kdekoli a kdykoli v té nejvyšší možné kvalitě dat.

Ve finále jsme se potkali a utkali s mnoha zajímavými projekty a řešeními pro chytrá města. Nejvíce nás zaujal INSPIRO AI, který řeší chytrý monitoring kvality ovzduší a který také vyhrál cenu publika.

Naše řešení Intellmaps Digital Twin 5G pak získalo nejvyšší podporu odborné poroty a bylo vyhlášeno jako Absolutní vítěz 5Gthonu. Za toto ocenění jsme velmi vděční a věříme, že nám do budoucna přinese spoustu zajímavých kontaktů a obchodních příležitostí.

Více o akci se můžete dočíst na Businessinfo.cz.