Příběh Intellmaps: jak to všechno začalo a kde jsme dnes

 

Společnost Intellmaps je neodmyslitelně spojena se zakladatelem Ladislavem Čapkem a jeho vášní pro mapy už od útlého dětství. Vystudoval geodezii na ČVUT, kde působil jako doktorand. Studoval na exotické Káhirské Univerzitě a 3D geoinformační systémy v dánském Aalborgu. Žil 7 let v USA, z toho 5 let na stážích včetně světoznámého Silicon Valley. V oboru geoinformací se pohybuje na různých místech planety přes 30 let

K současným úspěchům Intellmaps vedla dlouhá podnikatelská cesta. V roce 2009 založil Ladislav startup Geosense (později Cleerio), se kterým absolvoval prestižní akcelerátory, získali investice v řádech milionů EUR a posléze firmu vyexitoval. Ladislav následně pracoval v oboru ve dvou nadnárodních korporacích a zároveň vystudoval švýcarské MBA na americké univerzitě. Všechny tyto zkušenosti přetavil v novou společnost Intellmaps, s jejímiž inovativními produkty úspěšně dobývá evropský a globální trh od roku 2020.

Zásadní milník nastal v dubnu 2021, kdy se Intellmaps stala součástí inkubátoru evropské kosmické agentury ESA-BIC s projektem vnitřní navigace.

Dalším dílčím úspěchem v únoru 2022 bylo absolutní vítězství v soutěži 5G pro 5 měst s produktem Intellmaps Digital Twin pro digitalizaci budov, díky němuž firma navázala úzkou spolupráci s mnoha městy a obcemi v segmentu řešení pro chytrá města.

V současné době používáme nejmodernější technologii laserového skenování budov pomocí mobilního skeneru.