Český startup Intellmaps slaví úspěchy v zahraničí

03. 11. 2022


Český startup Intellmaps se svým řešením technologie digitálních dvojčat pro skenování a digitalizaci budov a dalších objektů získal prestižní místo v akcelerátoru EIT RawMaterials, jehož hlavním cílem je zajistit udržitelné dodávky surovin prostřednictvím podpory inovací, vzdělávání a podnikání v evropských průmyslových ekosystémech. Akcelerátor spolufinancovaný Evropskou Unií organizuje náročný program, kterým musí každá z participujících firem projít včetně odborných workshopů s renomovanými mentory. Intellmaps se svým produktem Digital Twin již prošel první fází, která se konala v Berlíně v průběhu letošního října.

Nerostné suroviny, kovy a pokročilé materiály jsou klíčovými faktory pro dosažení cílů evropské zelené dohody. V současné době se v Evropě vyrábí pouze zlomek nejdůležitějších surovin. To lze změnit prostřednictvím přístupu založeného na oběhovém hospodářství, a to prostřednictvím inovací v oblasti recyklace, substituce, zpracování, těžby a průzkumu. EIT RawMaterials také investuje do budoucí generace inovátorů pro odvětví surovin prostřednictvím iniciativ sahajících od vzdělávání školních studentů až po vyšší kvalifikace pro odborníky z průmyslu.

“Dostali jsme se do akcelerátoru EIT Raw Materials spolufinancovaného z fondů Evropské Unie. Byli jsme vybráni jako jeden ze dvou českých startupů a připojili jsme se tak k dalším evropským technologickým projektům. Strávili jsme několik dní v Berlíně, kde proběhl skvělý workshop s profesionálními mentory Joachimem Blazerem a Hansem Westerhofem. Držte nám palce, ať projdeme náročným programem celého akcelerátoru!”